Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1171
Linki: 2
gości: 25081264
Strona główna
Advertisement

Jarmark Ludowy w Rudzienicach- 2021
20.07.2021.
W niedzielę, 18 lipca 2021 w Rudzienicach odbył się kolejny, XXX „Jarmark Ludowy”. Pomimo zmian terminu (ze względów pandemicznych) i wielu imprez odbywających się w sąsiednich gminach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. „jarmark” otworzyli przedstawiciele władz lokalnych: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady gminy Iława  Roman Piotrkowski oraz sołtys Sławomir Zuśka i prezes TPZR Henryk Plis.

Impreza powstała dzięki współpracy kilku podmiotów: Rady Sołeckiej Rudzienic, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Rudzienickiej, OSP Rudzienice i Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie – którzy wspólnie zadbali o wiele różnorodnych wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych. Rada Sołecka zadbała o nagrody i upominki dla najmłodszych oraz park zabaw poczęstunek. „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rudzienickiej  z Henrykiem Plisem na czele przygotowało „Turniej Pruski” i konkurs wędkarski. Ochotnicza Straż  Pożarna z panem Adamem Kontowskim na czele czuwała nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy.
GOK Laseczno zadbał o różnorodny program artystyczny na który składały się występy zespołów działających w GOK: „GOSPOSIE”, „Dzieci Ziemi Iławskiej” i „Morawa”, które wspólnie wystąpiły  w programie „Na ludową nutkę”. Następnie na rudzienickiej scenie wystąpiła mieszkanka Rudzienic Daria Dąbkowska, prezentując kilka piosenek znanych i lubianych artystów. Później sporą dawkę bluesa zapewnił lubawski zespół „Bluszcz”. Gwiazdą „Jarmarku” był legendarny zespół country „Babsztyl”, który oprócz znanych swoich przebojów zaprezentował najnowsze utwory z nowej płyty.
Występy artystyczne przeplatane były grami i zabawami rekreacyjnymi przeprowadzonymi przez pracowników GOK-u: Pawła Wisłę i  Agnieszkę Śmigielską. Nad nagłośnieniem i oświetleniem sceny czuwali Marcin Kowalewski  i  Arkadiusz Osiakowski. Zdjęcia - Jerzy Piotrowski. Całość prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
Ośrodek zadbał także o licznych wystawców i catering dla uczestników „Jarmarku”.
Biorąc pod uwagę sprzyjającą aurę i panującą atmosferę , tegoroczny „Jarmark Rudzienicki” można uznać  za udany.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli tegoroczny „Jarmark Ludowy” w Rudzienicach.
Czytaj całość…
 
IV Stachuriada w Letniej Czytelni siemiańskiej biblioteki
12.07.2021.
W dniu 10 lipca br. w Siemianach odbyła się kolejna „Stachuriada”, związana z działalnością artystyczną Edwarda Stachury – patrona GBP w Siemianach. Otwarcia imprezy dokonała i ją prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos, w towarzystwie siemiańskiej bibliotekarki Zofii Chomki.
W tym roku impreza miała inną formułę: oprócz multimedialnej prezentacji sylwetki artystycznej poety , przygotowanej przez Pawła Wisłę, w programie znalazło się czytanie utworów Stachury przez zaproszonych gości: z-cę  wójta gminy Iława Andrzeja Bracha, sołtys Siemian Karinę Cyganowską, poetkę i pisarkę Ninę Drej, sołtys Laseczna i radną gminy Iława Emilię Skolmowską, Marlenę Fryc-Gizińską z Ławic  i Jakuba Skolmowskiego – przedstawiciela młodego pokolenia mieszkańców gminy Iława.

Wiersze były przeplatane muzycznymi występami Janusza Króla i Mariusza Gołębiowskiego.
Gwiazda „Stachuriady” był gdański bard Arkadiusz Szulc, który wykonał utwory Stachury i innych autorów. Wykonawca został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców Siemian i gości imprezy.

Na zakończenie „Stachuriady” odbył się  „poetycki jam session”, gdzie każdy mógł  dać  próbkę swojego  muzycznego  i poetyckiego talentu.
Imprezie towarzyszył klimatyczny, poetycki nastrój, a zgromadzona publiczność chętnie włączała się do wspólnego śpiewania z artystami.

Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w „IV Stachuriadzie”. W organizację imprezy zaangażowani byli:
- GOK Laseczno, bibliotekarze pięciu bibliotek będących w strukturach GOK (Zosia Chomka, Agnieszka Śmigielska, Paweł Wisła, Bogusława  Siwakowska, Magdalena Żuchowska)
- nagłośnienie- Arkadiusz Osiakowski  i Jerzy Piotrowski

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Alicji Kuby za kulinarne wsparcie imprezy i Pana Huberta Nojmana za pomoc w organizacji technicznej imprezy.
Czytaj całość…
 
Konkurs Muzycznych Talentów
05.07.2021.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza zespoły i solistów  z  terenu całej Polski (młodzież od 14 roku życia i dorośli), wykonujący piosenkę literacką, poezję śpiewaną , piosenkę satyryczną – szeroko pojętą „piosenkę artystyczną” do udziału w „Konkursie Muzycznych Talentów”, który odbędzie się  24 lipca 2021 r, podczas drugiego dnia XV Jubileuszowego Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach. Regulamin i kartę zgłoszenia udziału, oraz klauzulę „RODO” znajdziecie Państwo na naszych stronach www, a osobom zainteresowanym prześlemy druki na podany adres e-mail. Zapraszamy. Informacja: tel. 89 648 44 23

 
Sobótka Tynwałdzka - kolejna udana impreza za nami
05.07.2021.

W sobotę 03.07.2021 r w Tynwałdzie odbyła się impreza pn. „Tynwałdzka Sobótka- Skrzyżowanie Kultur".

Uczestników imprezy przywitała sołtys- Danuta Nowicka  i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, którzy w ciepłych słowach skierowanych  do mieszkańców Tynwałdu i przybyłych gości wyrazili radość z faktu przywrócenia imprez, a tym samym możliwości bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami gminy.
Następnie na scenie , zgodnie z tradycją „Sobótki” , pojawiły się  nimfy wodne ustrojone w  świętojańskie wianki. Nimfy zostały nagrodzone, rzeczowe upominki ufundowała Rada Sołecka Tynwałdu.
Po nich, na scenie pojawił się  Emrys Kosek wraz z członkami  stowarzyszenia „W kręgu”,. Publiczność dzięki ogromnej wiedzy Pana Emrysa, związanej ze słowiańskimi obyczajami, miała okazję poznać wiele zapomnianych obrzędów i obyczajów sprzed okresu chrześcijaństwa. Goście zorganizowali też miejsce, w którym można było zadawać szczegółowe pytania na w/w tematy.

Po prelekcji, dyrektor GOK wręczyła nagrody rodzinom,  które uczestniczyły w zorganizowanym wcześniej przez GOK, „Konkursie Rodzin Muzykujących”. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymały rodziny: Rynkowskich i Zatorskich z  Nowego Miasta Lubawskiego i Marzęcic, Prokop z Kurzętnika, Piękos i Kudlak z Ząbrowa oraz Skolmowskich z Laseczna.

 Przed występem gwiazdy wieczoru, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował szereg gier i zabaw dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Prowadziła je dyrektor Grażyna Piękos w asyście pracownika GOK Pawła Wisły. Po miłej i mocno energetyzującej zabawie, na scenie pojawił się oczekiwany zespół olsztyńsko-olsztynecki o bardzo pozytywnej nazwie „Byle do przodu”. Zespół wykonał ponad godzinny program, zawierający światowej klasy przeboje muzyki rockowej. Publiczność bawiła się  znakomicie- nie zabrakło osób tańczących.

Nieodłącznym  elementem „Sobótki” było ognisko, przygotowane przez OSP i pieczenie kiełbasek. Ponad to KGW Tynwałd wraz z Radą Sołecką przygotowali poczęstunek i zaprosili wszystkich do kosztowania smakołyków.

 Biorąc pod uwagę sprzyjające warunki pogodowe (pomimo wcześniejszego deszczu) i dopisujące humory uczestników „Sobótki”, imprezę można uznać za udaną.

 Organizatorami „Tynwałdzkiej Sobótki”  byli:

- Rada Sołecka wsi Tynwałd z Panią Danuta Nowicką, Sołtysem  na czele

- KGW Tynwałd z przewodniczącą Bogusławą Kowalską
- OSP Tynwałd z Prezesem Kazimierzem Kowalskim
- GOK Laseczno

Czytaj całość…
 
Biesiada szantowa i nie tylko- wystawa zabytkowych pojazdów pn Stare-ale jare
29.06.2021.
GOK Laseczno pierwszy weekend wakacji w gminie Iława rozpoczął imprezą pn. „Biesiada szantowa i nie tylko…” połączoną z wystawą zabytkowych pojazdów pn. „Stare ale jare”. W wystawie wzięło udział 47 pasjonatów różnych pojazdów tj: Fiaty 125p, 126p, Polonezy, VW „Garbusy”, Mercedesy, Caddillac, Lincoln, Star, Mazda, Dodge, Volvo, Ford, wojskowe motocykle, i dużo innych jednośladów. Wszystkie pojazdy były w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym i przykuwały uwagę wielu zwiedzających, którzy mogli na bieżąco uzyskać informacje o danym modelu. Była to także doskonała okazja dla młodych ludzi, którzy mogli po raz pierwszy „na żywo” zobaczyć rzadkie modele sprzed lat. Na wystawie znalazły się takie „perełki” jak Ford z 1935 roku, motocykl Indian z 1941 roku. Wszyscy właściciele zostali zaproszeni przez dyrektor GOK Grażyna Piękos na scenę i uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami w postaci kosmetyków i akcesoriów samochodowych, ufundowanymi przez właścicieli firm: Krzysztofa Sadowskiego – Auto Sadek, Wojciecha Dobrzańskiego – X-moto, Dariusza Woźnickiego - Woźnicki. Autoczęści i naprawa samochodów osobowych i dostawczych, Iza Soszka – Pensjonat „Cykada”, Eckhard Sikorski – PSS Społem. Siemiańska publiczność wyraziła swoje uznanie dla pasjonatów tej wyjątkowej pasji gromkimi brawami. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla właścicieli zabytkowych pojazdów. Wieczorem wystawcy oraz publiczność mogli uczestniczyć w biesiadzie szantowej z zespołem Shantaż i spotkaniu z charyzmatyczną Wandą Kwietniewską - wokalistką takich zespołów jak: „Vist”, „Lombard” oraz „Wanda i Banda”. Artystka porwała do wspólnej zabawy siemiańską publiczność, która razem z nią wykonała najbardziej znane utwory z jej repertuaru, tj. „7 życzeń”, „Hifi”, „Nie będę Julią”. Biorąc pod uwagę sprzyjającą aurę i atmosferę panującą na imprezie, pierwszy wakacyjny weekend z GOK Laseczno możemy uznać za udany. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Biesiady szantowej i w niej uczestniczyli serdecznie dziękujemy."
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 857
 
 
Popularne
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.